Kategorie
Technologia

Jak zmienić domyślne aplikacje na telefonach z Androidem?

Android
Niezależnie od tego, czy często zmieniasz telefony, czy trzymasz się zaufanego urządzenia przez kilka dobrych lat, wybór domyślnych aplikacji zwykle pozostaje taki sam. I jest w porządku. Moi znajomi rzucają mi dziwne spojrzenia, gdy zauważą, że preferuję dziwne aplikacje, takie jak Opera, do przeglądania stron internetowych, ale uwielbiam jego wbudowaną sieć VPN i projekt interfejsu użytkownika. W związku z tym pierwszą rzeczą, którą robię po zmianie telefonu, jest ustawienie domyślnej przeglądarki internetowej na Opera. Robię to samo z wybraną przeze mnie aplikacją do przesyłania wiadomości, którą jest Wiadomości Google, a także z innymi aplikacjami.

Android pozwala również wybrać domyślny program uruchamiający i aplikacje do połączeń/telefonów. Każda aplikacja wewnętrzna i zewnętrzna ma swoje zalety i wady, a ostatecznie od Ciebie zależy, czy wybierzesz tę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Na szczęście konfigurowanie domyślnych aplikacji na telefonach z Androidem jest dość proste i tak naprawdę nie trzeba modyfikować żadnych ustawień dla programistów. Wystarczy wykonać poniższe czynności, aby ustawić domyślne aplikacje lub zmienić domyślne preferencje aplikacji na telefonie z Androidem.

Jak wybrać domyślne aplikacje na telefonie z Androidem?

Zanim przejdziemy do szczegółów, pamiętaj, że niektóre niestandardowe skórki Androida od chińskich producentów smartfonów, takie jak MIUI lub Color OS, mogą mieć nieco inne podejście, ale też Program jest nadal dość prosty. Kroki zmiany domyślnych aplikacji na Androida wymienione poniżej zostały odtworzone na Google Pixel 4 a z pierwszą publiczną wersją beta systemu Android 13 i Samsung Galaxy S22 z One UI opartym na systemie Android 12. Oprócz zamówień w przedsprzedaży, oto wymagane kroki :

1. Otwórz Ustawienia w telefonie Android i przejdź do sekcji Aplikacje.

2. Na stronie Aplikacje przewiń w dół i wybierz opcję Aplikacje domyślne.

3. Tutaj zobaczysz listę typów aplikacji, które pozwalają wybrać domyślną aplikację do wyboru. Dostępne opcje to przeglądarka, telefon, identyfikator dzwoniącego i spam, asystent cyfrowy, strona główna (lub program uruchamiający), SMS i aplikacja do otwierania łączy internetowych.

. Jeśli chcesz zmienić aplikację do obsługi wiadomości, dotknij opcji aplikacji SMS i wybierz żądaną aplikację na następnej stronie. Te same kroki „dotknij i edytuj” dotyczą również innych kategorii aplikacji, których dotyczy problem.

Jak zmienić otwieracz linków na Androidzie?

Ustawienie domyślnej przeglądarki lub klienta SMS jest dość prostą ścieżką funkcjonalności, ale łączenie się z Internetem to zupełnie inna sprawa. Wyobraź sobie, że stukasz w łącze akcji Trello lub Asana i zamiast otwierać łącze we wstępnie zainstalowanych aplikacjach, przekieruje Cię do wybranej przeglądarki, a następnie wyświetli ekran logowania.Wprowadź przed wyjściem. ’ strona łącza. To samo dotyczy linków do pobierania aplikacji Sklep Play, linków URL do utworów wymienionych w aplikacji do strumieniowego przesyłania muzyki, produktów Amazon lub ogólnie czegokolwiek innego z dedykowaną aplikacją.

Bez domyślnej opcji otwierania linków telefony z systemem Android zawsze pytają, czy link powinien otworzyć się w przeglądarce internetowej, czy we wstępnie zainstalowanej aplikacji. Aby uniknąć kłopotów z monitowaniem o otwarcie łącza, wykonaj następujące kroki:

1. Otwórz aplikację Ustawienia i wybierz Aplikacje.

2. Na stronie Aplikacje przewiń w dół i wybierz opcję Otwieranie łączy.

3. Pod banerem Zainstalowane aplikacje wybierz aplikację, dla której chcesz zmienić sposób otwierania łącza.

Na stronie wybranej aplikacji włącz przełącznik z napisem Otwórz obsługiwane łącza, jak pokazano na powyższym obrazku.

Jak skonfigurować zachowanie aplikacji błyskawicznej, aby otwierać łącza?

Ale co, jeśli nie masz zainstalowanej aplikacji na telefonie? Na przykład, jeśli ktoś wyśle ​​Ci link do Sklepu Play z ciekawą grą w szachy. Kliknięcie linku przeniesie Cię do listy aplikacji Sklepu Play, które obsługują funkcję aplikacji błyskawicznych. Krótko mówiąc, aplikacja błyskawiczna to skondensowana internetowa wersja aplikacji, która pozwala szybko się do niej przyzwyczaić bez konieczności jej pobierania i instalowania. Nie wszystkie aplikacje na Androida obsługują system Instant Apps i to od programistów zależy, czy zapewnią one wygodę. A

W przypadku aplikacji obsługujących funkcję aplikacji błyskawicznej możesz określić domyślny sposób otwierania linku — otwórz sklep Play w przeglądarce link lub uruchom wersję aplikacji błyskawicznej bezpośrednio w Sklepie Play. W tym celu wykonaj następujące czynności:

1. W aplikacji Ustawienia przejdź do sekcji Aplikacje.

2. Przewiń w dół i otwórz sekcję Aplikacje domyślne, a następnie wybierz opcję Otwórz łącza na dole.

3. Na następnej stronie wybierz Opcje aplikacji błyskawicznych, a następnie włącz przełącznik Aktualizuj łącza internetowe.

Po włączeniu użytkownicy będą mogli uzyskać bezpośredni dostęp do opcji gry natychmiastowej dla kwalifikujących się aplikacji, jak pokazano na powyższym obrazku.

Dodaj komentarz